Відтепер на Черкащині розпочали надавати адмінпослугу ID-14

Дата: 29.05.2020 14:55

Відсьогодні за ініціативи Мінцифри України, ДМС та ДФС України громадяни віком від 14 до 18 років можуть отримати офлайн послугу оформлення і видача паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм з одночасною реєстрацією у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. Цю послугу називають ID-14.

Наразі послугу ID-14 вже можна отримати у центрах надання адміністративних послуг міст Черкаси, Умань,  Білозірської ОТГ, територіальних підрозділах ДМС та відділах обслуговування громадян ДП “Документ”.

Оформляти послугу потрібно буде не пізніше ніж через місяць після досягнення 14 років. Забрати готову ID-картку можна  через 20 робочих днів після звернення. Послуга є безкоштовною для всіх, хто отримує паспорт громадянина України вперше.

Отже, більше не буде необхідності отримувати окремий паперовий документ з ідентифікаційним кодом. Однак, при бажані все ж можна буде отримати окремий документ – номер облікової картки платника податків.

За інформацією Департаменту регіонального розвитку